СуперХероина #8

Серијал за нашите СуперЕкоХерои Претстави ни се во една реченица – Јас сум Фросина, работам како Тим Лидер во Grouper.mk, сакам да возам точак и во слободно време уживам во цртање, crafting и вежбање. Со апликација како Challenger се надевам дека ќе станам лидер и во позитивни еко општествени промени 🙂 Како изгледа твоето секојдневие? …

СуперХероина #8Read More »

СуперХерој #7

Серијал за нашите СуперЕкоХерои Претстави ни се во една реченица. Јас сум Мартин Стоименов, дигитален маркетер во Солвео, авантурист со претприемачки дух и секогаш отворен за иновативни идеи. Како изгледа твоето секојдневие? Мини утринска рутина, пешачење до работа, прво кафе и старт со дневни обврски. После работа најчесто одвојувам 2 саати за дружење некаде надвор, …

СуперХерој #7Read More »

СуперХероина #6

Серијал за нашите СуперЕкоХерои Претстави ни се во една реченица Јас сум Јована Тозија – шампион во кинење хулахопки. Како изгледа твоето секојдневие? Секојдневието ми е многу поразлично од пред година дена. Во шест нула нула ме будат 9 кила месо, и денот почнува и не застанува  Која е твојата животна мисија? Да оставам траг …

СуперХероина #6Read More »

СуперХероина #5

Серијал за нашите СуперЕкоХерои Претстави ни се во една реченица Мотивирана и весела активистка за социјална правда  со голема страст за здрави животни стилови и оддржливо живеење. Како изгледа твоето секојдневие? Секојдневието ми е поделено на неделна и викенд рутина. Во работните денови станувам, пијам кафе/ чај, појадувам, одам на работа, вежбам,  имам некоја дружба …

СуперХероина #5Read More »

СуперХерој #4

Серијал за нашите СуперЕкоХерои Претстави ни се во една реченица Марјан од Скопје (26), ентузијастичен млад човек кој смета дека убавината на животот е во комбинирањето на успехот, личната среќа и задоволство на секој можен план. Како изгледа твоето секојдневие? Работно време во прва смена надополнето со спортување, дружење и излегување, повремени патувања како и …

СуперХерој #4Read More »

СуперХероина #3

Серијал за нашите СуперЕкоХерои Претстави ни се во една реченица Јас сум Катерина Гоговска, љубител на животни. Имам 28 години и живеам во Скопје. Како изгледа твоето секојдневие? Во текот на работната недела, денот ми започнува со шетање на моето куче и штом ја завршам таа обврска, се качувам на точак и возам до работа. …

СуперХероина #3Read More »

Серијал за нашите СуперЕкоХерои Претстави ни се во една реченица Иден татко, Љубител на животот,Професор по германски, страствен вљубеник во книгите и природата, семејството пред се, точакот под нозе Како изгледа твоето секојдневие? Шарено, исполнето, многу богато Која е твојата животна мисија? Живеј ја секоја промена на хоризонтот Кое е твоето примарно превозно средство? Велосипед …

СуперХерој #2Read More »

Ако сакате да стекнете подобра кондиција, да се ослободите од заморот и да го обликувате телото Ако сакате да стекнете подобра кондиција, да се ослободите од заморот и да го обликувате телото, а при тоа да бидете полни со енергија нема потреба да се мачите во теретана. Земете го велосипедот и ќе имате супер форма …

5 причини поради кои треба да изберете велосипедRead More »

СуперХероина #1

Серијал за нашите СуперЕкоХерои Претстави ни се во една реченица Здраво 🙂 Јас сум Тина од Скопје, сакам патувања, зеленило и пешачење уз добра музика. Како изгледа твоето секојдневие? Се будам на изгрејсонце скоро секое утро, си го местам чергичето за јога и се поздравувам со сонцето. Во утрата уживам максимално, за мене тоа е убавиот …

СуперХероина #1Read More »