СуперХероина #16

Серијал за нашите СуперЕкоХерои Претстави ни се во една реченица  – I fall in love with every dog I see 🙂 Како изгледа твоето секојдневие?  – Денот ми започнува со 20мин медитација и чаша вода со лимон. Потоа следи шетање на кучето и спремање за работниот ден. До работа и назад одам пешки, а вечерта е резервирана …

СуперХероина #16Read More »

СуперХероина #15

Серијал за нашите СуперЕкоХерои Претстави ни се во една реченица  – Јас сум Кика Авеиро, Видео продуцент, графички дизајнер, модел и активист на социјалните медиуми.  Како изгледа твоето секојдневие?  – Работам како фриленсер така да секој ден ми е различен, некои денови ги поминувам работејќи од дома, но некои денови сум константно во движење, по …

СуперХероина #15Read More »

Challenger низ призмата на своите корисници Првата тест фаза доаѓа при крај. Додека трае процесот на отстранување на последните багови (технички грешки), решивме да го споделиме искуството на 5 (пет) сегашни корисници. Ние им поставивме неколку прашања, а ова беа нивните одговори: Што е тоа што ти се допаѓа кај Challenger? Златко: Поените даваат желба …

Како поминаа корисниците во првата затворена тест верзијаRead More »

Денес Ви ја претставуваме Ивана Кнез која е ко-основач на претпознатливиoт бренд Drama LoveCats. Се радуваме што локални и уникатни брендови стануваат дел од Challenger заедницата. Прочитајте на кратко што има да Ви каже Ивана: 1.Ивана Кнез во една реченица Концептуален Моден Дизајнер 2. Што е тоа што го прави твојот бизнис единствен Не го пратиме времето, …

Запознај го брендот на Ивана Кнез 🙂Read More »

СуперХерој #14

Серијал за нашите СуперЕкоХерои Претстави ни се во една реченица  Гејмер, рекреативен планинар/ливадар, рекреативен кросфитер, фул тајм вегетаријанец. Како изгледа твоето секојдневие?  Станувам сабајле, пијам кафе и тргам пешки на работа, после работа одма на вежбање, и одмор, моментално поретко али сепак по некогаш преку викенд будење екстра рано за да се фати некоја тура …

СуперХерој #14Read More »

АвАв Хепи Дог е првиот забавен парк во Македонија за кучиња и нивните сопственици кој е формиран како социјално претпријатие и е направен целосно од рециклирани материјали, што е во целосна согласност со нашите вредности и верувања да бидеме одговорни кон животните, животната средина и кон планетата воопшто.Се радуваме кога соработуваме со бизниси кои ја …

AvAv Happy Dog е нашиот нов бизнис партнерRead More »

Тимот на Challenger Знаеме дека скоро сите правиме recap на работите кои сме ги поминале изминатата година, ама оваа година е важна за целиот CHALLENGER тим, бидејќи нашата приказна започна токму во 2019! Затоа одлучивме низ 10 точки да Ви кажеме што научивме како тим. Ова се тие 10 работи кои ќе ги носиме заедно …

Што научивме во 2019 годинаRead More »

Про Фит e нашиот бизнис партнер кој ни докажа дека и здравата, високо-протеинска храна со намалени калории, намалени масти и намалени јаглени хидрати и шеќери, може и тоа како, да биде вкусна! Ние и нашите корисници веќе се уверивме во тоа, а ве предизвикуваме и вие да пробате! Зборувавме со Ивона, еден од ко-основачите на овој бизнис, и …

Запознајте ги Про ФитRead More »

СуперХерој #13

Серијал за нашите СуперЕкоХерои Претстави ни се во една реченица  –  Jас сум Филип Николоски, повеќе познат како Филип G6 поради мојот YouTube канал и Instagram профил. Имам 23 години и сум човек кој што собира и црпи животно искуство секоја прилика и секој ден. Како изгледа твоето секојдневие?  – Во принцип водам динамичен начин на …

СуперХерој #13Read More »

СуперХероина #12

Серијал за нашите СуперЕкоХерои Претстави ни се во една реченица  – Sustainable & low-waste lifestyle, youth trainer, Erasmus+ life changer, nature lover, travel addict, health before wealth. Која е твојата животна мисија?  – Идеа, иницијатива, учење, труд, љубов, многу труд, упорност, адаптирање на промените, предизвици, резултат. Како изгледа твоето секојдневие?  – Run, water the plants, …

СуперХероина #12Read More »